Новий рік

 
 

Новий рік
З історії свята Новий рік

Багато стародавні народи користувалися місячно-сонячним календарем, тому початок року у них доводилося або на осінь або зиму. А от святкування Нового року збігалося з початком відродження природи і проходило зазвичай у березні.

Вчені довели, що виникнення цивілізації відбулося в IV тисячолітті до нашої ери в Месопотамії і нижній долині Нілу. Саме тут приблизно в III тисячолітті до нашої ери і виникла традиція святкування Нового року. Наприкінці березня, коли починалися всі землеробські роботи і «оживали» води Тигру і Євфрату, починалися дванадцятиденні свята, знаменували перемогу світлого бога Мардука над темними злими силами. В цей час проходили різні ходи, карнавали та маскаради, і людям не було заборонено працювати, карати і вершити долі.

Святкування Нового року в Стародавньому Римі спочатку також зазначалося в березні, але після введення Юлієм Цезарем нового календаря (юліанського) це торжество стали проводити 1 січня, і тривало воно кілька днів. Але це було зроблено не просто так. Вважається, що січень свою назву отримав на честь римського дволикого бога Януса, за повір'ями, одне обличчя якого було звернено на минулий рік, а інше - на майбутній. Під час святкування Нового року всі веселилися, дарували подарунки, а раби і їх господарі не цуралися Одне одного і відзначали цю подію за одним столом. Також римляни повинні були обов'язково підносити подарунки своєму імператорові.

Торжество в честь Нового року в Давньому Єгипті починалося у середині осені і тривало місяць. Пов'язано це було з початком розливу Нілу, який перетворював мляві пустельні долини на родючі землі.

Тоді єгиптяни дякували духів цієї річки і пускали за течією статуї своїх богів. Дійство супроводжувалося веселим співом, танцями та різними обрядами. Наприкінці святкування, після місяця, статуї повертали в храми.

Жителі Стародавнього Вавилону відмічали Новий рік весною, і на цей час їх правитель залишав місто. Тоді всі вавілоняни без виключення починали святкувати Новий рік. А після повернення царя торжество припинялося, і жителі знову поверталися до роботи.

Подібний звичай святкування Нового року у вавілонян запозичили іудеї, що колись перебували у них в полоні. Далі ця традиція перейшла до греків, і тільки потім вона з'явилася у народів Західної Європи.

У Персії на Новий рік жителі підносили один Одному курячі яйця, що було символом продовження життя.

Наприкінці жовтня Новий рік святкувався в Галлії. У кельтів був звичай у цей день прикрашати свої будинки омелою: вважалося, що з її допомогою можна вигнати з жилшца злих духів, так як кельтські повір'я свідчили, що саме в Новий рік на землю спускалися духи мертвих. У звичаї кельтів дарувати подарунки простежувалися римські традиції. Наприклад, підношення дарів правителю від підданих. На Новий рік жителі Галлії воліли дарувати різноманітні прикраси і золото, а чоловіки дозволяли своїм дружинам витрачати гроші на особисті потреби.Создан 18 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником